Przewodnik po Poznaniu, wycieczki po Poznaniu, Wielkopolsce, Polsce, Podroznik Poznan, pilot, przewodnicy
Bieszczady – 7 dni
Szczególnie POLECAMY
Bieszczady – 7 dni
Termin: 2022-08-29

...
Przewodnik po Poznaniu, wycieczki po Poznaniu, Wielkopolsce, Polsce, Podroznik Poznan, pilot, przewodnicy więcej o terminie   
 
AKTUALNOŚCI - Wycieczki 1 dniowe zagr. 2022
 
:: powrót
Niemcy Forst

Niemcy Forst - Przewodnik po Poznaniu, wycieczki po Poznaniu, Wielkopolsce, Polsce, Podroznik Poznan, pilot, przewodnicy
Niemcy, FORST - OGRODY RÓŻANE

1 dzień

Najwspanialsze ogrody różane w Niemczech + pałac i park w Branitz

Termin i cena

04.06 - 04.06.2022 - 170 zł
30.07 - 30.07.2022 - 170 zł

Opis

Czy istnieje dostojniejsza i piękniejsza rezydencja dla królowej kwiatów niż ogród z 90-letnią tradycją; ogród, w którym róża pełni funkcję efektownego elementu dekoracyjnego, a mimo to nadaje ton całości?

W roku 2009 park został wyróżniony tytułem „Najpiękniejszego Parku Niemiec”. Dziś unikalność parku sprowadza się do szczególnej i być może jedynej w swoim rodzaju kompozycji sztuki ogrodniczej, architektury krajobrazu i botanicznej różnorodności! Na 16 ha powierzchni odwiedzający znajdą dziesiątki tysięcy krzewów w ponad 800 odmianach – w tym wiele botanicznych rarytasów, jak róża czarna norita czy zielona róża viridiflora. W różnych częściach parku dominują angielski styl krajobrazowy i elementy secesji. Stanowią one ramę dla świadków dawnej sztuki ogrodniczej, takich jak kunsztownie wykonane rzeźby, kamienne amfory, dziedzińce z pergolami, czy romantyczne fontanny.

Program ramowy
Zbiórka uczestników o godz. 06:45 - Poznań - ul. Zwierzyniecka, parking przed Starym Zoo. Wyjazd o godzinie 07:00.

Przejazd do Forst.

Godz. 11:00 – 14:30 – pobyt w ogrodach różanych, podczas którego będziecie mogli Państwo podziwiać różnorodne gatunki róż i innych roślin. Na terenie ogrodów znajdują się liczne altanki, kawiarenki i restauracje, w których będzie możliwość odpoczynku.

Następnie przejazd do Branitz, gdzie zobaczymy jeden z pałaców księcia Pucklera z przylegającym parkiem, na terenie którego znajdują się słynne piramidy - grobowce. W jednym z nich pochowany jest sam książę Puckler. Dla chętnych wejście do Pałacu - koszt biletu 9 EUR.
Powrót do Poznania około godziny 20:30.

Dodatkowe informacje
Dodatkowo płatne bilety wstępu do ogrodów różanych: dorośli ok. 6 EUR, uczniowie i studenci - 3 EUR, dzieci do lat 6 - gratis.
fakultatywne zwiedzanie pałacu księcia Pucklera - 9 EUR.
Świadczenia
przejazd autokarem lub busem (w zależności od liczby uczestników)
opieka pilota
ubezpieczenie KL i NNW

:: powrót
:: Przejrzyj pozostałe fotografie:
  POWIĘKSZ - Niemcy Forst - Przewodnik po Poznaniu, wycieczki po Poznaniu, Wielkopolsce, Polsce, Podroznik Poznan, pilot, przewodnicy POWIĘKSZ - Niemcy Forst - Przewodnik po Poznaniu, wycieczki po Poznaniu, Wielkopolsce, Polsce, Podroznik Poznan, pilot, przewodnicy   POWIĘKSZ - Niemcy Forst - Przewodnik po Poznaniu, wycieczki po Poznaniu, Wielkopolsce, Polsce, Podroznik Poznan, pilot, przewodnicy POWIĘKSZ - Niemcy Forst - Przewodnik po Poznaniu, wycieczki po Poznaniu, Wielkopolsce, Polsce, Podroznik Poznan, pilot, przewodnicy   POWIĘKSZ - Niemcy Forst - Przewodnik po Poznaniu, wycieczki po Poznaniu, Wielkopolsce, Polsce, Podroznik Poznan, pilot, przewodnicy POWIĘKSZ - Niemcy Forst - Przewodnik po Poznaniu, wycieczki po Poznaniu, Wielkopolsce, Polsce, Podroznik Poznan, pilot, przewodnicy   
:: powrót
NASZ NEWSLETTER
Dodaj swój adres e-mail do listy zainteresowanych nowymi informacjami publikowanymi na stronach Podroznik-Poznan.pl:
   
Start    |    O Firmie    |    Wycieczki    |    Aktualności    |    Kontakt

Copyright © 2008 PUH "PODRÓŻNIK"   | Polityka Prywatnosci i Cookies |
Wykonanie: Black White Agency   
black-white.agency