Przewodnik po Poznaniu, wycieczki po Poznaniu, Wielkopolsce, Polsce, Podroznik Poznan, pilot, przewodnicy
Włochy, Sycylia
Szczególnie POLECAMY
Włochy, Sycylia
Termin: 2020-05-04

...
Przewodnik po Poznaniu, wycieczki po Poznaniu, Wielkopolsce, Polsce, Podroznik Poznan, pilot, przewodnicy więcej o terminie   
 
WYCIECZKI - OFERTA PODRÓŻNIKA
 GRUZJA - 8 dni - Przewodnik po Poznaniu, wycieczki po Poznaniu, Wielkopolsce, Polsce, Podroznik Poznan, pilot, przewodnicy GRUZJA - 8 dni - Przewodnik po Poznaniu, wycieczki po Poznaniu, Wielkopolsce, Polsce, Podroznik Poznan, pilot, przewodnicy
GRUZJA - 8 dni

Gruzja, GRUZJA - 8 dni- wylot z Poznania !!!


hit !

Gruzińskie smaki i kaukaskie krajobrazy -
wycieczka objazdowa

Termin i cena


26.04 - 03.05.2020 - 3 170 zł

06.05 - 13.05.2020 - 2 930 zł

01.07 - 08.07.2020 - 3 170 zł

30.09 - 07.10.2020 - 2 960 złZakwaterowanie
Zakwaterowanie w hotelach 3/4* - pokoje 2-os. z łazienkami
Program ramowy


1 DZIEŃ: Zbiórka uczestników na lotnisku Poznań – Ławica o godz. 7:00. Wylot z Poznania o godzinie 8:55, przelot do Kutaisi. Przylot o godz. 14:25. Przejazd do Tbilisi. Zakwaterowanie w hotelu. Dla chętnych wieczorny spacer po starym mieście -Tbilisi podświetlone nocą robi imponujące wrażenie. Powitalna obiadokolacja.

2 DZIEŃ: Śniadanie. Tego dnia odkrywać będziemy piękno stolicy i jej okolic. Wjazd na twierdzę Narikala z panoramą miasta. Wyjazd do jednego z najważniejszych miejsc w kraju - Mcchety, która wraz z piękną miejską zabudową i słynną katedrą Sweti Cchoweli stanowią obowiązkowy punkt każdej wycieczki. Po południu odwiedzimy przepięknie położony, na skalnym zboczu, monastyr Jvari i udamy się do regionalnej restauracji, gdzie serwowane jest najlepsze chinakli w kraju (typowy przysmak miejscowej kuchni - dodatkowo płatne). Dzień zakończymy regionalną kolacją z muzyką na żywo i pokazem tańca gruzińskiego. Nocleg w Tbilisi.

3 DZIEŃ: Śniadanie i wyjazd w kierunku Stepancminda. Przed nami jedna z najbardziej widowiskowych tras górskich Kaukazu, a mianowicie Gruzińska Droga Wojenna. Brzmi groźnie, ale bez obaw ta przepiękna widokowa trasa dostarcza tylko pozytywnych wrażeń. W czasie kilkugodzinnej podróży odwiedzimy między innymi twierdzę Annanuri, punkt widokowy nieopodal przełęczy krzyżowej (2379 m.n.p.m) czy kurort narciarski Gudauri. Po drodze posiłek w lokalnej restauracji. Główną atrakcją terenową będzie wjazd samochodami terenowymi z napędem 4x4 pod monastyr Csminda Sameba, z którego roztacza się często fotografowany w Gruzji widok na majestatyczny Kazbeg. Obiadokolacja. Nocleg w Tibilisi.

4 DZIEŃ: Po śniadaniu czeka nas przejazd do Kachetii, przepięknego regionu będącego kolebką światowego winiarstwa. Odwiedzimy sławny monastyr Bodbe gdzie według legendy, miała się dokonać chrystianizacja Gruzji w 337 (przyjęcie chrztu było w Mcchecie), oraz stolicę regionu - gruzińskie "miasteczko miłości" - Sighnagi. Następnie udamy się do ciekawego miejsca, gdzie wytwarzane jest wino w kvevrach – jest to unikalny proces produkcji, praktykowany tylko w Gruzji (muzeum lub u przyjaciół, z degustacją). Na miejscu degustacja kilku gatunków wina. Powrót do Tbilisi, obiadokolacja.

5 DZIEŃ: Po śniadaniu wyruszymy na zachód kraju, gdzie odwiedzimy najstarsze miasto skalne w Gruzji - Uplisciche. Jest to starożytna kolebka cywilizacji w regionie, oficjalne źródła wskazują na 4 wiek przed Chrystusem, choć mówi się nawet o 12 wieku. Przejazd do Gori, gdzie urodził się Józef Stalin. Oglądanie z zewnątrz domu Stalina z muzeum oraz wagonu pociągu, którym podróżował. Po południu dojedziemy w okolice Batumi do miejscowości Kobuleti, zakwaterowanie w hotelu 150 m od plaży. Obiadokolacja.

6 DZIEŃ: Śniadanie. Wypoczynek w Kobuleti nad morzem, a po południu wyjazd do Batumi. Spacer po starówce i promenadzie. Czas wolny. Dla chętnych rejs statkiem po wybrzeżu (15 lari). Obiadokolacja w Batumi. Powrót do hotelu.

7 DZIEŃ: Śniadanie. Wyjazd do Kutaisi. Zwiedzanie katedry Bagrati i kompleksu monastyru Gelati. Monastyr składa się z pięciu najważniejszych elementów - głównego kościoła Maryi Dziewicy, pierwszego chronologicznie wybudowanego na terenie monastyru, kościoła św. Jerzego, kościoła św. Mikołaja, budynku dawnej Akademii. Do XXI wieku w monastyrze przetrwały freski i manuskrypty pochodzące z XII–XVII w. W 1994 Monastyr Gelati został wpisany na Listę światowego dziedzictwa UNESCO.

8 DZIEŃ: Wczesne śniadanie. Godz. 4:00 - Transfer na lotnisko i wylot do Poznania o godz. 6:00. Lądowanie na Ławicy o godz. 8:25.


Dodatkowe informacje


BAGAŻ:
bagaż 10 kg + pierwszeństwo wejścia do samolotu - 130 zł
opłata za bagaż główny 20 kg - 224 zł w momencie podpisania umowy, 370 zł - dokupiony w terminie późniejszym
dodatkowe informacje:
bilety wstępów do zwiedzanych obiektów – 50 EUR
dopłata za pokoj 1-osobowy - 170 €
wjazd do Gruzji na podstawie dowodu osobistego.
Ze względu na politykę sprzedażową linii lotniczych, nie gwarantujemy rezerwacji miejsc obok siebie w samolocie. System rezerwacyjny przydziela miejsca losowo według specjalnego algorytmu. Istnieje możliwość zarezerwowania sąsiednich miejsc za dodatkowa dopłatą (cena zależna od rodzaju miejsca oraz aktualnych stanów sprzedaży na dany lot).

Obowiązkowa opłata na Turystyczny Fundusz Gwarancyjny - 13 zł/os.


Świadczenia

przelot samolotem linii Wizzair –Poznań – Kutaisi - Poznań (bagaż podręczny o wymiarach 40 x 30 x 20 cm),
zakwaterowanie w hotelach - pokoje 2-osobowe z łazienkami,
autokar gruziński do realizacji programu ,
wyżywienie HB w postaci obfitych śniadań i obiadokolacji z trunkami regionalnymi i napojami (obiadokolacje kilkudaniowe),
wystawna obiadokolacja w postaci gruzińskiej supry z pokazem tańców narodowych i śpiewu,
degustacje win lokalnych w Kacheti,
opieka pilota – przewodnika,
ubezpieczenie KL, NNW.


AKTUALNIE NIE ORGANIZUJEMY ŻADNEJ WYCIECZKI

zapraszamy później :)
powrót
NASZ NEWSLETTER
Dodaj swój adres e-mail do listy zainteresowanych nowymi informacjami publikowanymi na stronach Podroznik-Poznan.pl:
   
Start    |    O Firmie    |    Wycieczki    |    Aktualności    |    Kontakt

Copyright © 2008 PUH "PODRÓŻNIK"   | Polityka Prywatnosci i Cookies |
Wykonanie: Black White Agency   
black-white.agency