Przewodnik po Poznaniu, wycieczki po Poznaniu, Wielkopolsce, Polsce, Podroznik Poznan, pilot, przewodnicy
Włochy, Sycylia
Szczególnie POLECAMY
Włochy, Sycylia
Termin: 2020-09-24

...
Przewodnik po Poznaniu, wycieczki po Poznaniu, Wielkopolsce, Polsce, Podroznik Poznan, pilot, przewodnicy więcej o terminie   
 
WYCIECZKI - OFERTA PODRÓŻNIKA
 Włochy, Sycylia - Przewodnik po Poznaniu, wycieczki po Poznaniu, Wielkopolsce, Polsce, Podroznik Poznan, pilot, przewodnicy Włochy, Sycylia - Przewodnik po Poznaniu, wycieczki po Poznaniu, Wielkopolsce, Polsce, Podroznik Poznan, pilot, przewodnicy
Włochy, Sycylia

Włochy, SYCYLIA


promocja !

WYSPA SŁOŃCA, POMARAŃCZY I OJCA CHRZESTNEGO24.09 - 01.10.2020 - 2 790 złZakwaterowanie
hotele 3*/4*, pokoje 2-osobowe z możliwością dostawek

Program ramowy

1 DZIEŃ:
Zbiórka w Poznaniu przy ul. Zwierzynieckiej 19 (parking przed starym zoo) o godz. 6:00. Wyjazd na lotnisko w Berlinie. Wylot do Katanii o godz. 11:30. Przylot o godz. 14:10. Krótkie zwiedzanie miasta. Spacer Via Etnea, zbudowaną z lawy, Plac Duomo, amfiteatr rzymski, katedra św. Agaty. Przejazd do hotelu w okolicy Cefalu. Obiadokolacja, nocleg.

2 DZIEŃ:
Po śniadaniu przejazd na zwiedzanie Palermo. Zwiedzanie najważniejszych obiektów na turystycznej mapie miasta: Pałac Normanów, Porta Nova, fontanna Pretoria, kościół La Martorana, katedra. Czas wolny na odpoczynek przy włoskiej kawie i spacer po labiryncie uliczek historycznego centrum miasta.
Następnie przejazd do Monreale, gdzie odwiedzimy normańską katedrę Santa Maria Nuova, która od 2015 roku znajduje się na liście Światowego Dziedzictwa UNESCO. Katedra zachwyca mozaikami (m.in. postacią Chrystusa Pantokratora), błyszczącymi malowidłami oraz dużą ilością marmurów.
Powrót do hotelu, obiadokolacja.

3 DZIEŃ:
Po śniadaniu wyjazd do Segesty – parku archeologicznego położonego w sercu sycylijskich gór, na terenie którego podziwiać można pozostałości wspaniałej greckiej świątyni oraz amfiteatru, z których rozpościera się wspaniały widok na okolicę.Grecka dominacja to spory kawałek historii wyspy. Spacer po terenie rezerwatu, czas wolny na podziwianie widoków i plener fotograficzny.Dominacja grecka to spory kawałek historii wyspy
Następnie przejazd do Erice – średniowiecznego miasteczka, uznawanego za architektoniczną perełkę Sycylii, które dzięki swojemu położeniu nazywane jest często “miastem w chmurach”. Odcięte od świata miasteczko zbudowano na planie trójkąta równoramiennego. Charakteryzują je kręte, brukowane ulice, surowe, kamienne budowle, vanelle - przejścia tak ciasne, że może się przez nie przedostać tylko jedna osoba, wewnętrzne dziedzińce, tarasy i liczne zabytkowe kościoły.
Czas wolny na kawę, lunch lub spacer i rozkoszowanie się wspaniałą atmosferą miasteczka. Po południu powrót do hotelu. Obiadokolacja.

4 DZIEŃ:
Śniadanie. Wypoczynek na plaży. Chętni i ambitni mogą wejść na szczyt górującej nad miastem Ceaflu skały, gdzie znajduje się cytadela i pozostałości starożytnej świątynii Diany (wstęp na szlak turystyczny dodatkowo płatny). Czas wolny na tarasie ze wspaniałym widokiem. Obiadokolacja.

5 DZIEŃ:
Po śniadaniu wykwaterowanie z hotelu, spacer po do Cefalu uchodzącego za perłę Morza Tyreńskiego, miasta malowniczo położonego u stop skalnego urwiska La Rocca: XII-wieczna katedra ufundowana przez normańskiego króla Rogera II, mury miejskie, domki rybackie. Po południu przejazd do hotelu na wschodnim wybrzeżu Sycylii. Zakwaterowanie, obiadokolacja i nocleg.

6 DZIEŃ:
Po śniadaniu przejazd do Taorminy, spacer po mieście, podczas którego zobaczymy m.in. Corso Umberto – główną ulicę miasta, starówkę, dobrze zachowany teatr grecki z III w. p.n.e., ruiny zamku górującego nad miastem na Monte Tauro, katedrę św. Katarzyny z XIII w. i plac Vittorio Emanuele.
Następnie wycieczka na wulkan Etna – najwyższy czynny wulkan Europy i jedna z największych atrakcji Sycylii. Chętni, będą mieli możliwość wjechać jeepami w okolice stożka wulkanu. Cena wjazdu jeepami – 65 €.
Przejazd do wąwozu Alcantara, gdzie u podnóża Etny, wysokie na kilkadziesiąt metrów bazaltowe skały rozrywane są wartkim nurtem lodowatej rzeki Alcantara. To jedno z najciekawszych miejsc, jakie można zobaczyć w tej części Sycylii i jedna z największych atrakcji geologicznych wyspy. Wycieczka ta w przypadku wzmożonej aktywności wulkanu może zostać odwołana. Powrót do hotelu. Obiadokolacja. Nocleg.

7 DZIEŃ:
Po śniadaniu wyjazd do Noto – miasta nazywanego perłą baroku, od 2002 roku wpisanego na listę UNESCO. Zwiedzanie katedry, kościoła św. Franciszka i St. Carlo, Palazzo Villadorato. Po zakończeniu zwiedzania przejazd do Syrakuz. Odwiedzimy jedno z najważniejszych miejsc dla katolików na Sycylii - Sanktuarium Matki Boskiej Płaczącej (Santuario della Madonna delle Lacrime), zwiedzimy Wyspę Ortiga z katedrą i słynną fontanną Aretuzy.
Powrót do hotelu, obiadokolacja, nocleg.

8 DZIEŃ:
Po śniadaniu czas wolny do godz. 12:00. Wyjazd na lotnisko w Katanii. Wylot do Berlina o godz. 14:35. Przylot o godz. 17:20. Powrót do Poznania około godz. 21:00.

Dodatkowe informacje
1. Koszty dodatkowe: 100 euro płatne na miejscu /lokalni przewodnicy, wstępy, taksy turystyczne, system słuchawkowy/
2. Ubezpieczenie od chorób przewlekłych - 2 € / dzień
3. Ubezpieczenie od kosztów rezygnacji - 3% ceny wyjazdu (musi być zawarte do 7 dni od daty podpisania umowy).
4. bagaż główny 20 kg - od 220 do 350 zł (cena zalezna od terminu wykupienia).


Swiadczenia
autokar na lotnisko w Berlinie i z powrotem
przelot samolotem Berlin - Katania - Berlin z bagażem podręcznym o wadze do 10kg o maksymalnych wymiarach 55cm x 40cm x 20 cm
4 noclegi w hotelu w okolicy Cefalu i 3 noclegi w okolicy Taorminy
wyżywienie: śniadania i obiadokolacje .
autokar do realizacji wycieczek,
pilot,
ubezpieczenie Signal Iduna Travel KL i NNW.


Najbliższe terminy:

2020-09-24 - Cena: 2.790,00

powrót
NASZ NEWSLETTER
Dodaj swój adres e-mail do listy zainteresowanych nowymi informacjami publikowanymi na stronach Podroznik-Poznan.pl:
   
Start    |    O Firmie    |    Wycieczki    |    Aktualności    |    Kontakt

Copyright © 2008 PUH "PODRÓŻNIK"   | Polityka Prywatnosci i Cookies |
Wykonanie: Black White Agency   
black-white.agency